Link açıqlığı

Saatnıñ esas haberi

Qırım.Aqiqat. Aqqımızda

Qırım.Aqiqat – Radio Svobodanıñ Qırım leyhası – 2014 senesi mart ayında Rusiye Federatsiyası Qırım yarımadasını zapt etken soñ ve işğal vaqtında çalışmağa başladı.

Yarım yıldan soñ Radio Svobodanıñ Qırım taqımı üç haber saytını meydanğa ketire – rus (Крым.Реалии, http://ru.krymr.com ), ukrain (Крим.Реалії, http://ua.krymr.com ) ve qırımtatar tillerinde (Qırım.Aqiqat, http://ktat.krymr.com ), 24 umummilliy haber kanalında er aftalıq «Qırım.Aqiqat» tele yayınını sını azırlay ve 2015 senesi sentâbr ayında Ukrayinske radio ile birlikte Qırım.Aqiqat Radiosını qura. Radio yayınları orta dalğalarda Qırımnıñ büyük qısmına, Ukraina cenüp-şarqına ve Rusiye Şimaliy Kavkazınıñ dağ ögündeki rayonlarına yayınlana.

Qırım.Aqiqat matbuat serbestligi yasaq etilgen ya da akimiyet tarafından sıñırlanğan, cemiyet ayatınıñ qaidesi olmağan memleket ve regionlar içün demokratiya ve vatandaşlıq cemiyetiniñ degerliklerini tarqatqan Radio Free Europe / Radio Liberty ticariy olmağan haber hızmetiniñ bir parçası ola. Şunıñ içün Qırım.Aqiqat jurnalistleri Qırım cemiyetine Qırımda yerli matbuat vastaları aydınlatmağan malümatnı ögrenmege imkân bereler. Bular – tsenzurasız haberler, isbatlı ve mesüliуetli fikirler, meselelerniñ açıq ve doğru muzakereleri.

Qırım.Aqiqat, Azatlıq Radiosı – Azat Avropa Radiosı / Azatlıq Radiosı (RFE/RL) yanındaki ukrain muarririyetiniñ leyhasıdır. RFE/RL, BBG (Broadcasting Board of Governors) Mudirler şurası tarafından taqdim etilgen grantlar vastasınen AQŞ Kongressi tarafından finansirlengen mustaqil media korporatsiyasıdır. RFE/RL öz auditoriyasına doğru, obyektiv ve professional jurnalistik mahsulatnı taqdim etmek içün AQŞ qanunlarına esaslanıp iş tuta. Amerika memurlarına ve bu cümleden BBG Mudirler şurasına RFE/RLniñ jurnalistik malümatlar berüvine qarışmaq yasaqtır. Bizim vazifemiz, matbuat ürriyeti akimiyet tarafından sıñırlanğan ya da şimdilik daa cemiyet ayatınıñ norması alına kelmegen ülkeler ve territoriyalarnıñ auditoriyasına muracaat etip, demokratik degerlikler ve muessiselerni kenişletmektir. Qırım.Aqiqat / Azatlıq Radiosınıñ jurnalistleri öz auditoriyasına yerli kütleviy haber vastalarında olmağan senzurasız haberler, mesuliyetli fikir paylaşuvı, meselelerniñ açıq surette muzakeresini taqdim eteler. RFE/RL malümatnı türlü platformalarda (internet radio, televideniye, video) Şarqiy ve Cenübi-Şarqiy Avropa, Kavkaz, Merkeziy Asiya ve Yaqın Şarqnıñ 23 devletineki auditoriya içün 25 tilde dağıta. Azatlıq Radiosınıñ ukrain muarririyeti 1954 senesinden berli mevcüt olıp, onıñ Qırım.Aqiqat leyhası 2014 senesiniñ martından başlap çalışa.

XS
SM
MD
LG