Link açıqlığı

Saatnıñ esas haberi

Rusiye arbiyleri Qırımnıñ Canköy rayonında tehnikanıñ tamiri içün baza teşkil ettiler (+video)


Nümüneviy resim
Nümüneviy resim

Qırımnıñ Canköy rayonınıñ Blijnegorodsoke köyünde rus arbiyleri öz tehnikasınıñ tamiri içün baza teşkil ettiler, dep haber ete Qırım.Aqiqat mühbiri.

Çekilgen resimlerde yol boyu açıq avada yerleşken onlarnen yengil ve ağır rus arbiy tehnikasını körmek mümkün. Qırım.Aqiqat mühbiriniñ qayd etkeni kibi, bu baza Canköyden bir qaç kilometr uzaqlığında yerleşe. Onıñ malümatına köre, bu bazağa Hersondan ve Ukrayina cenübiniñ diger qısımlarından arbiy tehnika ketirile.

Rusiye fevralniñ 24-nde Ukrayinağa büyük istilâ etti, amma istegenini alamadı, hususan ukrainalılarnıñ tirenüvi sebebinden Kyivni zapt etemedi.

Aprelniñ 22-nde Rusiye Ukrayinadaki «mahsus operatsiyanıñ» (anda büyük istilânı böyle adlandıralar) «ekinci fazası» vaqtında yañı planlar aqqında bildirdi. Rusiye arbiyleri işğal etilgen Qırımğa qara ayatını temin etmek ve Pridnestrovyege çıqmaq içün Donbas ve cenübiy Ukrayinanı kontrol altına almağa niyetlene.

Faqat, ğarbiy istihbaratnıñ malümatına köre, Donbasta Rusiye muvafaqiyetli sıñırlı ve Ukrayinanıñ küçlü tirenüvi sebebinden Rusiye ordusınıñ ğayıpları büyük.

Roskomnadzor Qırım.Aqiqat saytını blok etti. Qırım.Aqiqatnıküzgü saytı vastasınen oqumaq mümkün: https://krymrcriywdcchs.azureedge.net. Esas adise-vaqialarnı Qırım.Aqiqatnıñ Telegram ve İnstagram saifelerinden taqip etiñiz.

Bloklav ve tsenzurasız haberler! Qırım.Aqiqat qullanımını qurmaq içün iOS ve Android.

XS
SM
MD
LG