Link açıqlığı

Saatnıñ esas haberi

Qırımlı faal Danılovıçnıñ sol qulağı bütünley sağırlaştı – aq qorçalayıcılar


İrına Danılovıç
İrına Danılovıç

Qırımlı jurnalist ve aq qorçalayıcı İrına Danılovıçnıñ sol qulağı bütünley sağırlaştı, dep bildirdi babası Bronislav Danılovıç ZMINA insan aqları merkezine.

Aq qorçalayıcılar jurnalistni azat etip, Ukrayınağa qaytmasına ve vaqtında ve keyfiyetli tibbiy yardım almasını temin etmesine izin bermege talap ete.

Danılovıç emşire olıp çalışa edi, içtimaiy ağlarda saifesi ve bir qaç bloger yazısı bar edi. Yazğanları esasen sağlıq hadimleri ve işğal altındaki yarımadada sağlıq problemlerinen bağlı edi.

Bloklav ve tsenzurasız haberler! Qırım.Aqiqat qullanımını qurmaq içün iOS ve Android.

2022 senesi dekabrniñ 28-nde Qırımdaki Rusiye mahkemesi vatandaş jurnalisti ve emşire İrına Danılovıçnı yedi yıl apis cazasına makhüm etti. Mahkeme qadınnı Rusiye Ceza Qanunnamesiniñ 222.1 maddesi ile «Patlayıcı madde ya da patlayıcı cihazlarnı qanunsız satın aluv, berüv, satuv, saqlav, taşuv, yollav ya da yanında taşımasında» qabaatlı tanıdı. Apis cezasından ğayrı qadın 50 biñ ruble para cezasını berildi.

Roskomnadzor Qırım.Aqiqat saytını blok etti. Qırım.Aqiqatnıküzgü saytı vastasınen oqumaq mümkün: https://d2a3ebzji45ji0.cloudfront.net. Esas adise-vaqialarnı Qırım.Aqiqatnıñ Telegram ve İnstagram saifelerinden taqip etiñiz.

XS
SM
MD
LG