Link açıqlığı

Saatnıñ esas haberi

Aqyarda bugün endi ekinci kere ava telükesi signalı ilân etilgen


Aqyarda noyabrniñ 1-nde eki kere ava telükesi signalı berildi, dep haber ete Qırım.Aqiqat mühbiri.

Ava telükesi signalı aqqında Aqyarnıñ işğal yolbaşçısı Mihail Razvojayev de bildirdi. Buña ait malümatnı o saat 9:51 telegram kanalında yayınladı. Bunda evel ise ava telükesi signalı aqqında malümat saba saat 5:47 yayınlanğan edi. O vaqıt RF arbiyleri Aqyar körfezinde tüsses perdesini qullanğan edi.

2022 senesi avgust ayından başlap Qırım ve Aqyarda aman-aman er kün patlav sesleri eşitile. Rusiye akimiyeti bunı «Ukrayina uçucısızlarına» qarşı ateş ve «ava mudafaa sistemasınıñ işi» dep añlata. Qırımnıñ Rusiye yolbaşçısı Sergey Aksönov uçucısızlarnı yarımada içün «esas telüke» dep adlandırdı. 2022 senesi oktâbr ayında Qırım (Keriç) köpründe patlav oldı. Daa bir patlav 2023 senesi iyülniñ 17-nde oldı. Avgustnıñ 12-nde Rusiye akimiyeti Keriç köprüne yapılğan daa eki ücüm aqqında bildirdi. Yarımadada yüksek (sarı) terror telükesi seviyesi devam ete. Aqmescit ava limanı qapalı.

Roskomnadzor Qırım.Aqiqat saytını blok etti. Qırım.Aqiqatnı küzgü saytı vastasınen oqumaq mümkün: https://krymrcriywdcchs.azureedge.net. Esas adise-vaqialarnı Qırım.Aqiqatnıñ Telegram ve İnstagram saifelerinden taqip etiñiz.

Bloklav ve tsenzurasız haberler! Qırım.Aqiqat qullanımını qurmaq içün iOS ve Android.

XS
SM
MD
LG