Link açıqlığı

Saatnıñ esas haberi

Aqyarda aqşam üstü ekinci kere ava telükesi ilân etildi (bitti)


Tenbi sistemaları, nümüneviy fotoresim
Tenbi sistemaları, nümüneviy fotoresim

Aqyarda saat 18:46-da kene ava telükesi signalları çalıp başladı, dep haber ete Qırım.Aqiqat mühbiri.

Ava telükesi aqqında Aqyarnıñ Rusiye yolbaşçısı Mihail Razvojayev de bildirdi. Şeerde yerastı ve deñiz naqliyatınıñ işi toqtatıldı.

Saat 19:04-te Razvojayev ava telükesi toqtatıldı, dep bildirdi.

Aqyarnıñ merkeziy qısmında oktâbrniñ 18-nde saat 17:34-te patlav eşitildi, 2 daqqadan soñ ava telükesi signalı çalıp başladı. Rusiye ve Qırım Telegram kanalları patlav Saharnaya Golovka qasabası civarında oldı, foto ve videolarnı derc etti.

2022 senesi avgust ayından başlap Qırım ve Aqyarda aman-aman er kün patlav sesleri eşitile. Rusiye akimiyeti bunı «Ukrayina uçucısızlarına» qarşı ateş ve «ava mudafaa sistemasınıñ işi» dep añlata. Qırımnıñ Rusiye yolbaşçısı Sergey Aksönov uçucısızlarnı yarımada içün «esas telüke» dep adlandırdı. 2022 senesi oktâbr ayında Qırım (Keriç) köpründe patlav oldı. Daa bir patlav 2023 senesi iyülniñ 17-nde oldı. Avgustnıñ 12-nde Rusiye akimiyeti Keriç köprüne yapılğan daa eki ücüm aqqında bildirdi. Yarımadada yüksek (sarı) terror telükesi seviyesi devam ete. Aqmescit ava limanı qapalı.

Roskomnadzor Qırım.Aqiqat saytını blok etti. Qırım.Aqiqatnı küzgü saytı vastasınen oqumaq mümkün: https://krymrcriywdcchs.azureedge.net. Esas adise-vaqialarnı Qırım.Aqiqatnıñ Telegram ve İnstagram saifelerinden taqip etiñiz.

Bloklav ve tsenzurasız haberler! Qırım.Aqiqat qullanımını qurmaq içün iOS ve Android.

XS
SM
MD
LG