Link açıqlığı

Saatnıñ esas haberi

Matbuat vastaları: «Aqmescit» ava limanınıñ teraktlardan qoruvına tahminen 900 mln. ruble masraf etecekler


Aqmescit ava limanı zemaneviy havfsızlıq tertibatını elde etecek. O bütün rusiyeli qaidelerine riayet etecek, em de bütün zapt, terakt ve diversiyalardan qoruycaq.

Bunı İzvestiya bildire.

Ava limanını «2020 senesine qadar Qırım Cumhuriyeti ve Aqyar şeeriniñ içtimaiy-iqtisadiy inkişafı» leyhası çerçivesinde zemaneviyleştirecekler.

Devlet dumanıñ naqliyat boyunca komitetiniñ reis muavini Mihail Brâçak aytqanı kibi, ava limanınıñ qoruv tertibatına 886,8 mln ruble ayırılacaq eken.

O şunı da bildirdi ki, 2015 senesi ava limanı havfsızlıq programmasına 40 mln ruble, 2017 senesi - 846,8 mln ruble alacaqtır.

Neşirniñ yazğanı kibi, bu parağa zemaneviy tehnika satın alınacaq. İlk nevbette, ava limanında videonezaret tertibatı olacaq, o telükeni belgilemege imkân berecek. Zapt etüvge qarşılıqnı köstermek içün yañı isar qurulacaqtır.

Ava limanında zemaneviy radiolokatsion donatuv olacaq – o ava obyektlerni «idare etecek». Bina ve yolcularnıñ havfsızlığı içün yañı skanerlerni satın alacaqlar. Olarnıñ yardımı ile çeşit himik aletlerni, şu cümleden patlav aletlerini tapmağa mümkün olur.

XS
SM
MD
LG