Link açıqlığı

Saatnıñ esas haberi

Milleti qırımtatar olğan ukrain yırcısı Jamala «Ukraina. Yürekte iman» içtimaiy leyhasında iştirak etti.

İşbu leyha çerçivesinde «Ukraina» telekanalınıñ efirine ukrain şou-biznes yıldızlarınıñ iştiragi ile dört levha çıqacaq.

Belli ukrainliler zemaneviy ukrain şairleriniñ memleketteki soñki adise-vaqialarına bağışlanğan şiirlerni oqudılar. Jamala İrina Tselikniñ «Sağ qayt» şiirini ayttı.

Jamaladan ğayrı, leyhada aktör Ostap Stupka, yırcı Nina Matviyenko ve «Krıhitka tsahes» rok-taqımınıñ solisti Oleksandra Koltsova iştirak ettiler.

«Bizim içün – bu ğayet unikal bir içtimaiy leyha, mında ukrain artistleri ve «Ukraina» kanalı kreativ gruppasınıñ icadı, istidatı ve tecribesi birleştiler. Yayınlar arasında çıqacaq levhalar vastasınen bizler adamlarnıñ menfiy emotsiyalarını yeñmege tırışacaqmız, ve bugünki vaziyette eñ esası – kendine, küçüne, ve barışıq olacağına ümütten vazgeçmeycegini hatırlatmaqtır», – dep ayttı «Ukraina» kanalınıñ brend ve mahsulat ilerileme departamentiniñ müdiri Olga Şevçenko.

Servis hatası

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Onı başqa yerde tapa bilecegiñizni körmek içün qıdırıñız

Qırım.Aqiqat malümatına köre, qırımtatar yırcısı Jamalanıñ iştiragi ile «Povodır» filmi noyabrniñ 12-den itibaren kinoteartlerde kösterilecek.

XS
SM
MD
LG